Kullanım Koşulları

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

ProCompliance olarak sitemizi ve mobil uygulamalarımızı kullanan tüm ziyaretçilerin gizliliğine saygı duyuyoruz. ProCompliance bu sitede toplanan bilgilerin tek sahibi ve kullanıcısıdır. Bu bilgileri aşağıda belirtilen çerçevenin dışına çıkarak başkalarına satmayacağımızı, paylaşmayacağımızı ya da kiralamayacağımızı beyan ederiz.

Genel olarak amacımız sadece web sitemizi ziyaret edenler ve mobil uygulamalarımızı kullananlar tarafından kendi istekleri ile temin edilen kişisel bilgiyi toplamak ve bu şekilde söz konusu kişilere bilgi ve/veya hizmet sunmak ve sitemizdeki güncellemeler hakkında bilgi vermektir. Sizin vermeyi tercih etmeniz halinde sizinle e-posta yolu ile temas kurmak için veya sosyal medyadaki profillerimize üye olduğunuzda ilgili sosyal medya sitesinin kuralları dahilinde sizin hakkınızda bazı kişisel bilgileri elde etmekteyiz. Bu şekilde temin edilen kişisel bilgiler, sizin izniniz olmadan veya kanunen yetkili kılınan merciler tarafından talep edilmedikçe veya tarafınızdan izin verilmedikçe üçüncü kişilerle paylaşılmaz, bilgiyi verme amacınız dışında kullanılmaz.

Sitemizin kullanımı ile ilgili olarak birçok seçeneğe sahipsiniz. Genel olarak web sitemizi ziyaret ettiğinizde herhangi bir kişisel bilgi sunmanız gerekmemektedir fakat hizmetlerimiz ve sitemizdeki güncellemeler hakkında ilave bilgiler almanız için bize e-posta adresiniz gibi bir kişisel bilgi sunmanız gerekebilir. Eğer sitemizdeki güncellemeleri e-posta aboneliği yolu ile takip etmek isterseniz ve bu iletişimi onaylı olarak talep ederseniz, size sadece kendi sitemiz ve hizmetlerimizle ilgili ticari / ticari olmayan elektronik ileti göndermemizi kabul etmiş olursunuz. Bu iletişimden dilediğiniz zaman hiçbir gerekçe belirtmeden vazgeçme hakkınız vardır, bu hakkı size gönderilen e-posta mesajlarına dahil edilen “beni bu listeden çıkar / üyelikten ayrıl / abonelikten çık” linklerini takip ederek kolayca kullanmanız ve aboneliğinizi iptal etme imkanınız bulunmaktadır.

Gizlilik politikamız hakkında daha detaylı bilgileri öğrenmek ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 10 uncu maddesi uyarınca yerine getirilmesi gereken aydınlatma yükümlülüğü çerçevesindeki bilgileri edinmek için lütfen “Gizlilik Politikası” sayfasını ziyaret ederek Gizlilik Politikamızı okuyun.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan ve bu site veya mobil uygulamalarımız üzerinden erişilen bilgiler ProCompliance tarafından genel rehberlik amacıyla sağlanmakta ve kullanıcılara genel bilgiler sunmaya yöneliktir. Sağlanan bilgiler hiçbir denetim, danışmanlık veya diğer bir profesyonel tavsiye, danışmanlık hizmetinin yerini alma veya alternatifi olarak kullanılma amacı taşımaz. Bu hizmetleri almak için ilgili alanlarda profesyonel bir hizmet almanız gerekir.

Kanun ve kanunlara dayalı alt düzenlemelerin uygulanışı belirli esaslara ve koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. ProCompliance, sitenin sürekliliğini, gecikmesiz, hatasız ve eksiksiz hizmet vereceğini garanti veya taahhüt etmemektedir. Bu nedenle bilgiler, açıkça veya ima yoluyla hiçbir şekilde doğru, güncel veya tam olduğu yönünde bir garanti içermeksizin, oldukları gibi sunulmaktadır. ProCompliance yazarları bu sitenin ve mobil uygulamalarımızın kullanımı, herhangi bir biçimde kopyalanması, görüntülenmesi veya başka bir şekilde kullanımından ortaya çıkan doğrudan veya dolaylı zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bu site üzerinde yer alan içeriğin (Site’de tanımlanmış herhangi bir kavram, fikir, yöntem, prosedür, süreç, teknik bilgi, teknik, program, yayın, model, teknoloji, yazılım, tasarım, görsel ve bilgi) telif hakkıyla korunması, tescilli olması ve fikri mülkiyete ve diğer haklara tabi olması sebebiyle, site üzerindeki tüm materyallerin yetkisiz kullanımı, telif hakkı, ticari marka yasaları, fikri mülkiyet yasaları ve diğer yasaları ihlal edebilir. Kullanıcıların aşağıdaki şartlarda içeriği basmaları veya dağıtmaları mümkündür (örneğin, bir sosyal ağ üzerinden bağlantı yoluyla):

– İçeriğin ticari olmayan şahsi amaçlarla kullanılması
– Tüm telif hakkı, marka, isim ve benzeri diğer ibarelerin korunması

Bu site üzerinde yer alan materyaller, içerik veya materyal sağlayıcının (üçüncü taraf bağlantıları dâhil) gerekli ve açık yazılı izni olmaksızın değiştirilemez, yeniden üretilemez, halka açık biçimde görüntülenemez, dağıtılamaz veya hiçbir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz.

Üçüncü taraf bağlantıları, kullanıcılara kolaylık sağlaması amacıyla sunulmaktadır. ProCompliance, bu siteleri veya içeriklerini denetlemez ve bunlardan sorumlu değildir. ProCompliance web sitemize yönelik herhangi bir bağlantının kaldırılmasını talep etme hakkını saklı tutar.

SİTEYE KATKIDA BULUNMA (KONUK YAZARLIK) KOŞULLARI

Sitemizin odaklandığı BDDK, SPK, TCMB, MASAK düzenlemeleri, ödeme hizmetleri, kambiyo, dış ticaret, risk yönetimi ve finans sektörüne yönelik diğer alanlardaki düzenlemeler hakkındaki makale, haber ve yorumlarınızı info@procompliance.net e-posta adresine göndererek sitemize katkıda bulunabilir, editöryal ve mevzuatsal açıdan değerlendirmemizden geçen yazılarınızın sizin adınızla yayımlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu çerçevede, konuk yazar olarak sitemizde yer almak isteyen kişiler aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılır:

1- Gönderilen yazıların/makalelerin başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere gönderilmemiş olması gerek­mektedir.

2- Başka bir yerde yayımlanmış olan makalenin sitemizde tekrar yayımlanabilmesi için yazarının telif haklarını elinde bulunduruyor olması veya ilgili yerden izin almış olması gerekmektedir. Bu konuda üçüncü kişiler tarafından ileri sürülecek hak iddialarında sitemiz ancak bilgilendirildiği ölçüde sorumlu tutulabilecektir.

3- Suç teşkil edecek, genel ahlak kurallarına aykırı, kişilik haklarına zarar verici, kişi ve/veya kurumları rencide edici, siyasi içerikli ve benzeri niteliklerde yazıların sitemizde yayımlanması mümkün değildir. Bu kapsamda ortaya çıkan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk makalenin yazarına aittir.

4- Gönderilen yazıların yayımlanması garanti edilmez, ProCompliance ve editörleri makalenin yayımlanmasına, düzeltilmek üzere yazarına iade edilmesine ya da yayımlanmamasına karar verebilir. İçerik açısından uygun görülmeyen yazılar yazarına iade edilir.

5- Makalenin ilgili bulunduğu mevzuat ile kanun adı ve gerektiğinde madde numaraları arasında ilişkinin kurulması, yararlanılan kaynakların referans verilmesi gerekmektedir.

6- Makale ve yazılarda Türkçe imlâ kurallarına uyulmalı, Türk Dil Kurumu’nun yazım kuralları esas alınmalıdır.

7- Sitemizde yayımlanan yazılardaki fikir ve görüşler tümüyle yazarların sorumluluğunda olup, çalıştıkları kurumları bağlamaz. Çalıştığı kurum veya yap­tığı görevle ilişki kurulmak suretiyle herhangi bir şekilde kesinlikle kullanılamaz.

8- Sitemizde makalesi yayımlanan yazarlara telif ödemesi yapılmamaktadır.

FORUM KURALLARI

1- Forum bankacılık ve finans alanındaki mevzuata yönelik bilgi paylaşımı esası üzerine kurulmuş olup, farklı amaç güdenlerin üyelikleri sonlandırılacaktır. Forumumuzda ilgili mevzuata dair hukuki ve bilimsel içerikli mesajlar yazılabilir, diğer üyelerle görüş alışverişinde bulunulabilir.

2- Forumda yazım ve paylaşım dili Türkçedir. Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

3- Forum üyelerince yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa lütfen yenisini açmayınız.

4- Forum yöneticileri, yazılan mesajın konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler.

5- Her türlü telif hakkı içeren paylaşım yasaktır. Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka içeriğin sonunda belirtilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin ilgili üye tarafından alınmalıdır.

6- Forumlarda kişi, kurum, kuruluş veya firmaların onurlarını/itibarlarını zedeleyecek mesajları yazmak yasaktır.

7- Forum içerisinde her türlü reklam faaliyeti içeren ticari amaçlı içerik/mesaj yayımlanması yasaktır.

8- Mesaj yazarken sadece büyük harf kullanmak bağırmak ve saygısızlık anlamına geleceği için sadece büyük harf kullanarak mesaj yazmayınız.

9- Başka bir forum üyesi hakkında ahlaka aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanmak ve hakaret etmek yasaktır.

10- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

11- Forumda dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak yasaktır, siyasi mesajlarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz, forumu siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.

12- Forum içerisinde kişisel bilgilerin (isim soyisim, telefon numarası, e-posta, fotoğraf vbg.) paylaşılması yasaktır. Forum konuları aksi belirtilmediği sürece kamuya açık ve arama motorları tarafından indekslenebilir şekilde yayımlanmaktadır.

13- Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Üyeler, üyelik adları ve gönderdikleri iletilerden şahsen sorumlu olup, mesajlarının kamuya açık hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer internet kaynaklarında görünebileceğini kabul ederler.

14- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı ve kaba içerikli mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak yasaktır. Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Forum yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez. Forum kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir.

15- Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcının kendisi sorumludur. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir. Sitenin amacı bankacılık ve finans alanında genel mevzuat bilgisi vermek olup, şahsi mevzuat sorularınız için profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanızı öneririz. Forumlarda sorduğunuz sorular, yeterli hukuki veriye sahipse ve şahsi danışmanlık talebi olarak nitelendirilmediği sürece, diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur.

16- Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

17- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında üyelikleri sonlandırılır.

18- Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere veya info@procompliance.net e-posta adresine bildiriniz.

19- Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

20- Forumda paylaşımda bulunan üyelerimiz ve forumda yayımlanan bilgilerden yararlanan kullanıcılar bu şartları kabul etmiş sayılır.

Saygılarımızla,

ProCompliance