PTT Aracılığı ile Elektronik Ortamda Yapılacak Tebligatlara İlişkin Elektronik Tebligat Yönetmeliği

Bunlar da ilginizi çekebilir...

3 Cevaplar

 1. M
  M.G dedi ki:

  Agustos 2018 yilinda KEP adresi aldim,sirfemi yanlis yazdigimi saniyorum bu adrese mektuplarim gelmiyor yada gönderilmiyor? KEP adresimin düzenli calisip calismadigini ögrenmek icin bir baskasina benim KEP adresime bir yazimi (denme ) yazisimi göndermesimi lazim ? denemem icin? bu aldigim KEP adresimin yeni Ocak 2019 yilinda cikacak adres dahmi degisik? söyleki yurt disinda yasiyorum resmi Kurumlardan gelen yazilarimin Konsolosluga degilde direk Kep adresime gelmesi icin bu düsünceyle almistim, vereceginiz bilgiye simdiden tesekkür ederim

 2. Merhaba, KEP adresinizin çalışıp çalışmadığı konusunda kontrol için şifrenizle giriş yaptıktan sonra gelen kutusunda (inbox) bir gönderi görmüyorsunuz, henüz birşey gönderilmemiş demektir. Normal e-posta adresinize benzer bir arayüzü olması lazım, yine tereddütte kalırsanız KEP adresinizi aldığınız KEP hizmet sağlayıcı ile temasa geçmenizi tavsiye ederim.
  İkinci olarak evet yazıda bahsedilen elektronik tebligat adresi mevcut KEP adresinizden farklı bir adres olacak, bu adresi yılbaşından sonra PTT’ye başvurarak edinebilirsiniz. Yasal tebligatlar için PTT’nin verdiği bu adres kullanılacak, ancak, siz gerçek kişi iseniz size bu adres üzerinden tebligat yapılması zorunlu değil, normal konsolosluğa da tebligata devam edilebilir. Öte yandan, yasal tebligatlar için kullanılacak bu PTT adresinin sadece tebligat kabulü için geçerli olacağı ve ilgili kurumlara cevapların yine mevcut KEP adresinizden gönderileceği söyleniyor (Bu Yönetmelik’te yazmayan bir husus, ancak, PTT ile görüştüğünüzde bu şekilde bilgi veriliyor).

 3. T
  Tolga dedi ki:

  Özel okulların durumu ne olacak bu durumda. Hiç bir bilgi yok. ?