Hakkımızda

Hakkımızda

Procompliance.net finans sektörüne yönelik düzenlemelerdeki değişiklik ve gelişmeleri aktarmayı amaçlayan bir bilgi portalıdır. Bu tip bir haber/bilgi portalı oluşturma fikri 2014 yılının sonlarında ortaya çıktı. Bankacılık ve sermaye piyasaları mevzuatı, risk yönetimi ve denetim konularında kariyer yapmış bir grup arkadaş olarak Türkiye’de bankacılık ve finans sektöründe vergi dışında bu sektöre yönelik mevzuatsal gelişmeleri aktaran kapsamlı bir haber/bilgi portalı olmaması yönünde hissettiğimiz eksikliği gidermek, bu alanda bilgi ve paylaşımı artırmak istedik. Bunu yaparken de içinde bulunduğumuz iletişim çağında teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan sonuna kadar yararlanmaya karar verdik.

ProCompliance.net'te ilk yazı 11 Ocak 2015 tarihinde yayımlandı. O tarihten bu yana siteyi hem içerik hem de işlevsellik açısından güncellemeye çalışıyor, iş hayatında üzerinde çalıştığımız, akıl yürüttüğümüz konuları burada paylaşıyor, ProCompliance'ı bu alanda çalışan insanlar ve ilgili mevzuat  değişikliklerinden etkilenen kişiler için güvenilir bir başvuru kaynağı haline getirmeye çalışıyoruz.

 

Hamdi İlkay Girgin - Kurucu

Untitled 2Hamdi İlkay Girgin, yaklaşık 10 yıl süresince BDDK Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu'nda banka, faktoring ve finansal kiralama şirketlerinin denetimi, çeşitli sektörel incelemeler ve soruşturmalarda görev yaptıktan sonra 2011 yılı başında özel sektöre geçti. Halen özel bir bankada Mevzuat ve Uyum Müdürü olarak mevzuat takibi ve bu konudaki banka içi danışmanlık hizmetleri ile uyum görevlisi olarak karapara aklanmasının ve terörizmin finansmanının önlenmesi faaliyetlerinde bulunmaktadır.

ProCompliance'ın başlangıcında daha fazla sayıda kişi iken mevcut durumda site içeriğinin seçilmesi, güncellenmesi, teknik altyapının bakımı ve geliştirilmesini büyük ölçüde kendisi yürütmektedir.

 

Siz de İçerik Yaratın

Google'ın temel kuruluş felsefesinde olduğu gibi bilginin herkes tarafından erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Bu felsefeyle bildiklerimiz ve öğrendiklerimizi burada paylaşıyoruz. Siz de bu felsefeyle site içeriğine katkıda bulunmak ve bilginizi burada paylaşmak ister misiniz?

BDDK, SPK, TCMB, MASAK düzenlemeleri, ödeme hizmetleri, kambiyo, dış ticaret, risk yönetimi ve finans sektörüne yönelik diğer alanlardaki düzenlemeler hakkındaki makale, haber ve yorumlarınızı info@procompliance.net e-posta adresimize gönderin, içeriği editöryal ve mevzuatsal açıdan değerlendirdikten sonra sizin adınızla yayımlayalım.

Sitemizin kullanım koşullarını öğrenmek ve sitemizde konuk yazar olma kurallarına ulaşmak için "Kullanım Koşulları" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ProCompliance'a Abone Olun

Mobil Uygulamalarımızı İndirin